پرتال فروشگاه داران شرکت رایانمهر
Please Login or Register

راهنما و مقالات آموزشی

ثبت سایت در گوگل

برای ثبت سایت خود در گوگل مراحل زیر را دنیال نمایید
1. وارد سایت گوگل وب مستر به آدرس http://www.google.com/webmasters شوید (برای ورود نیاز به اکانت gmail و رمزعبور آن دارید)

2. پس از ورود به این سرویس بر روی دکمه …Add a site کلیک کنید در نوار کشوی که باز می شود آدرس وب سایت خورد را به صورت http://www.yoursite.com وارد کنید (توجه کنید به جای yoursite.com آدرس سایت خود را وارد نمائید) و سپس دکمه Continue را جهت ثبت وب سایت کلیک کنید.

3. حال آدرس سایت نمایش داده خواهد شد که نیاز به تایید دارد. برای تایید سایت بر روی گزینه Verify this site کلیک کنید تا وارد صفحه Verify ownership شوید در قسمت Verification method سه روش را در اختیار شما قرار میدهد تا به صورت دلخواه انتخاب کنید:

روش Add a meta tag to your site’s home page: (ما این روش را به شما پیشنهاد می کنیم)
اگر شما می توانید صفحات HTML سایت خود را ویرایش نمایید می توانید یک متا تگ که با انتخاب این گزینه در اختیار شما قرار می گیرد، به صفحه اصلی سایت خود اضافه نمایید و تایید نمایید که شما صاحب دامین هستید.

روش Add a DNS record to your domain’s configuration:
با انتخاب این گزینه شما باید اختیارات ثبت رکورد DNS را داشته باشید، که اصولا این اختیار برای اکثر کاربران وجود ندارد، مگر اینکه دارای DNS Server اختصاصی باشید.

روش Link to your Google Analytics account:
اگر قبلا از اکانت Google Analytics استفاده کرده اید و کد پیگیری مربوط به آن را در اختیار دارید می توانید از این گزینه استفاده کنید. ولی اگر اولین بار است که سایت خود را ثبت می نمایید، این گزینه مناسب شما نیست.

روش Upload an HTML file to your server: (روش آسان و پیشنهادی )
اکثر کاربرانی که مدیریت سایت خود را بر روی هاست بر عهده دارند می توانند از این گزینه استفاده نمایند. برای اینکار شما باید یک فایل html را که در با انتخاب این گزینه قابل دانلود می باشد، در ریشه هاست خود آپلود نمایید. پس از آپلود با وارد کردن نام فایل در مرورگر در صورتی که توانستید فایل را مشاهده نمایید، می توانید گوگل را متقاعد کنید که شما صاحب تام الختیار دامین هستید. مثلا این فایل به این صورت باید قابل دسترس باشد: http://example.com/google435jkj345jk.html

همچنین شما می توانید این کار را در زمان دیگری نیز انجام دهید. ولی تا زمانی که عمل ثبت را کامل نکنید گوگل سراغ سایت شما نخواهد رفت. بعد انجام یکی از اين روشهای فوق بر روي Verify كليك كنيد تا در صورت انجام درست مراحل وب سايت تائيد گردد.

4. بر روی نام وب سایت مورد نظر که از قبل ثبت گریده کلیک کنید تا وارد بخش مدیریت آن شود.


همچنین می توانید برای مطالعه راهنمای گوگل به زبان انگلیسی به لینک زیر مراجعه نمایید


Was this answer helpful?

Add to Favourites Add to Favourites

Print this Article Print this Article

Also Read

Powered by WHMCompleteSolution

Quick Navigation

Client Login

Email

Password

Remember Me

Search